“Yedikleriniz ilacınız, ilacınız yedikleriniz olsun” – Hipokrat

Sık Sorulan Sorular

Kemik suyu içeriğinde vücut için gerekli pek çok bileşiği barındıran bir besin maddesidir. Genellikle yemeklere lezzet katmak için kullanılmakla birlikte, içerdiği kolajen, glutamin, çeşitli mineraller ve protein sebebiyle tüm dünyada başlı başına bir şifa kaynağı olarak biliniyor.

Veteriner hekimlerinin kontrolünde, İslami kurallara uygun olarak kesilmiş danaların kemiklerinden yalnızca ilikli kaval kemiklerini yıkayıp doğradıktan sonra ısı kontrollü kazanlarda kaynama noktasını geçirmeden +95 C sıcaklıkta 10 saat süreyle pişiriyoruz. Kaynama sıcaklığını geçirmeden uzun süre pişirmemizin sebebi kemik ve iliğindeki maddelerin kemik suyuna kaybolmadan geçmesini sağlamak içindir. Pişme sırasında havuç, soğan ve baharatları ekliyoruz. Pişirme işlemi tamamlandığında bir süre dinlendiriyor ve filtre ederek el değmeden kavanozlara dolduruyoruz. Kavanozları kapattıktan sonra otomatik otoklavda vakum altında 121 C sıcaklıkta sterilizasyon işlemi uyguluyoruz. Bu sayede ürünler hiçbir katkı, koruyucu madde eklenmeksizin 1 yıl raf ömrüne sahip oluyor.

*  Özellikle gelişim çağındaki çocuklar ve gençlerde bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
*  Yine özellikle gelişim çağındaki çocuklar ve gençlerde büyüme hormonunun düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.
*  İlerleyen yaşlarda görülen kemik erimesi, eklem hastalıkları gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltıyor.
*  Hafızayı güçlendirmede ve beynin sağlıkla işlemeye devam etmesinde önemli etkileri olduğu biliniyor.
*  Antioksidan özelliği sayesinde uykusuzluk ve sinire bağlı stresin azalmasına destek oluyor.
* Uzun süre tok tutarak kilo vermeye yardımcı oluyor.
* Sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.